Artykuł sponsorowany

Jak dobrać odpowiedni stelaż WC?

Jak dobrać odpowiedni stelaż WC?

Wybór odpowiedniego stelaża podtynkowego do WC to kluczowy element aranżacji łazienki. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić miejsce, a także uzyskać nowoczesny i elegancki wygląd pomieszczenia. W poniższym artykule przedstawiamy trzy główne aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru stelaża WC.

Rodzaje stelaży podtynkowych

Stelaże podtynkowe można podzielić na trzy główne rodzaje, które różnią się konstrukcją i sposobem montażu. Pierwszym z nich są stelaże podwieszane, które mocowane są do ściany za pomocą specjalnych uchwytów. Drugim rodzajem są stelaże wolnostojące, które opierają się na podłodze i nie wymagają dodatkowego mocowania do ściany. Ostatnim rodzajem są stelaże narożne, które montowane są w kącie pomieszczenia, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Wybór odpowiedniego rodzaju stelaża zależy od indywidualnych potrzeb oraz możliwości technicznych danego pomieszczenia.

Wysokość i szerokość stelaża

Wymiary stelaża WC Cersanit mają kluczowe znaczenie dla komfortu korzystania z WC oraz estetyki łazienki. Standardowa wysokość stelaża wynosi 112 cm, jednak na rynku dostępne są również modele o innych wysokościach, takie jak 82 cm czy 98 cm. Wybór odpowiedniej wysokości stelaża zależy od wzrostu użytkowników oraz wysokości zamontowanego sedesu. Szerokość stelaża z kolei wpływa na możliwość montażu dodatkowych elementów, takich jak przycisk spłukiwania czy uchwyt na papier toaletowy. Warto więc zwrócić uwagę na szerokość stelaża, aby zapewnić sobie wygodę korzystania z WC.

Materiały i wytrzymałość stelaży

Materiały użyte do produkcji stelaży podtynkowych mają bezpośredni wpływ na ich trwałość i wytrzymałość. Stelaże wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium są nie tylko lekkie, ale także odporne na korozję, co przekłada się na długą żywotność produktu. Ponadto warto zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie, jakie może utrzymać dany stelaż. Większość modeli jest w stanie wytrzymać obciążenie do 400 kg, jednak warto sprawdzić tę informację przed zakupem, szczególnie jeśli planujemy montaż sedesu dla osób o większej masie ciała.

Wybór odpowiedniego stelaża podtynkowego do WC to ważne zadanie, które warto przemyśleć i dobrze zaplanować. Biorąc pod uwagę rodzaj stelaża, jego wymiary oraz materiały, z których został wykonany, można znaleźć idealny model dla swojej łazienki. Pamiętajmy również, że warto zainwestować w stelaż wysokiej jakości, który posłuży nam przez wiele lat.