Artykuł sponsorowany

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Wybór odpowiednich okularów może być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy chcemy, aby pasowały do naszego kształtu twarzy. Czy wiesz, że odpowiednio dobrana oprawa może podkreślić Twoje atuty i dodać pewności siebie? W tym artykule dowiesz się, jak dobrać okulary do kształtu twarzy, aby wyglądać modnie i stylowo.

Jakie są podstawowe kształty twarzy?

Pierwszym krokiem w doborze okularów jest rozpoznanie kształtu swojej twarzy. Możemy wyróżnić pięć podstawowych typów - owalny, okrągły, kwadratowy, prostokątny oraz sercowaty. Owalna twarz to najbardziej uniwersalny kształt, który pasuje do większości oprawek. Okrągła twarz charakteryzuje się pełnymi policzkami i delikatnymi liniami, dlatego warto wybrać okulary o prostokątnym kształcie. Kwadratowa twarz ma szerokie czoło i mocno zaznaczone kości policzkowe - w tym przypadku dobrze sprawdzą się okulary o zaokrąglonych rogach. Prostokątna twarz wymaga natomiast opraw o wyraźnych linii i szerokości zbliżonej do szerokości twarzy. Wreszcie, sercowata twarz oznacza szerokie czoło i wąską brodę - tutaj warto postawić na okulary o delikatnych ramkach.

Dobór okularów nie ogranicza się jedynie do kształtu twarzy - ważne jest również, aby uwzględnić nasz styl życia i upodobania. Jeśli jesteśmy aktywni fizycznie, warto zainwestować w okulary sportowe, które będą lepiej przylegać do twarzy i zapewnią odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Osoby pracujące przy komputerze powinny zwrócić uwagę na specjalne soczewki antyrefleksyjne, które zmniejszają zmęczenie oczu. Jeśli zależy nam na eleganckim wyglądzie, warto wybrać okulary z cienkimi metalowymi ramkami lub bezramkowe.

Gdzie szukać pomocy w doborze okularów?

W przypadku trudności z doborem odpowiednich okularów warto skorzystać z pomocy specjalistów. Dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań może być salon optyczny w Twoim mieście - na przykład dobór okularów w Polkowicach oferuje szeroką gamę oprawek i fachowe doradztwo. Ponadto, wiele optyków oferuje usługi online, dzięki którym możemy przymierzyć okulary wirtualnie i porównać różne modele. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest to, aby okulary były wygodne i dobrze leżały na nosie - nie krępuj się więc prosić o pomoc i testować różnych opcji, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.