Artykuł sponsorowany

Jak przebiega proces wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym?

Jak przebiega proces wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym?

Wybielanie zębów to popularny zabieg stomatologiczny, który pozwala na uzyskanie jaśniejszego i bardziej atrakcyjnego uśmiechu. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na ten zabieg, aby poprawić swój wygląd i zwiększyć pewność siebie. W tym artykule przyjrzymy się, jak przebiega proces wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym oraz jakie są jego zalety.

Konsultacja i ocena stanu zębów

Pierwszym etapem procesu wybielania zębów jest konsultacja ze specjalistą, podczas której stomatolog dokładnie ocenia stan uzębienia pacjenta. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, takie jak próchnica, stany zapalne dziąseł czy nadwrażliwość zębów. Lekarz może również zasugerować wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, aby upewnić się, że nie ma żadnych ukrytych problemów. Na tej podstawie stomatolog dobiera odpowiednią metodę wybielania oraz informuje pacjenta o możliwych efektach i kosztach zabiegu.

Pproces wybielania zębów

Przed przystąpieniem do wybielania zębów w Białymstoku konieczne jest przeprowadzenie profesjonalnego czyszczenia zębów. Polega ono na usunięciu kamienia nazębnego, osadu oraz przebarwień powstałych na skutek spożywania kawy, herbaty czy palenia papierosów. Następnie stomatolog wykonuje odciski zębów pacjenta, na podstawie których przygotowywane są indywidualne szyny wybielające. Szyny te mają za zadanie utrzymać preparat wybielający na zębach podczas zabiegu, zapewniając równomierne rozłożenie środka i optymalne efekty.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Sam proces wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym polega na nałożeniu na zęby pacjenta specjalnego żelu wybielającego, który zawiera nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu. Substancje te przenikają do struktury szkliwa i rozkładają się na cząsteczki tlenu, które usuwają przebarwienia. Zabieg trwa zwykle od 30 minut do 2 godzin, w zależności od metody i stopnia przebarwień. 

Utrzymanie efektów wybielania

Aby utrzymać efekty wybielania zębów jak najdłużej, należy przestrzegać zaleceń stomatologa dotyczących higieny jamy ustnej oraz unikać spożywania pokarmów i napojów powodujących przebarwienia. Regularne wizyty kontrolne u stomatologa oraz profesjonalne czyszczenie zębów co najmniej raz w roku pozwolą na dłużej cieszyć się białym uśmiechem. W niektórych przypadkach lekarz może również zalecić stosowanie indywidualnych szyn wybielających w domu, aby utrzymać efekty zabiegu.