Artykuł sponsorowany

Jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy warto mieć w łazience?

Jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy warto mieć w łazience?

Każda kobieta marzy o pięknej, zdrowej i promiennej cerze. Aby osiągnąć ten efekt, konieczne jest regularne i dokładne oczyszczanie twarzy. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do pielęgnacji skóry, ale warto zwrócić uwagę na te, które są szczególnie skuteczne i polecane przez ekspertów. W tym artykule przedstawimy trzy rodzaje kosmetyków do oczyszczania twarzy, które warto mieć w swojej łazience.

Żele do mycia twarzy

Żele do mycia twarzy to podstawowe kosmetyki do oczyszczania twarzy, które powinny znaleźć się w każdej łazience. Dzięki nim skóra jest dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń, sebum i makijażu. Warto wybrać żele oparte na naturalnych składnikach, takich jak aloes, zielona herbata czy woda różana, które dodatkowo nawilżają i łagodzą podrażnienia. Przy wyborze żelu warto zwrócić uwagę na jego pH – powinno być zbliżone do pH skóry, czyli 5,5. Wśród polecanych żeli do mycia twarzy warto wymienić Nivea Pure Effect Clean Deeper, Bielenda Vegan Friendly czy Tołpa Green Cleansing.

Toniki do twarzy

Po umyciu twarzy żelem warto sięgnąć po tonik, który dopełni proces oczyszczania skóry. Toniki do twarzy mają za zadanie usunąć resztki zanieczyszczeń, przywrócić równowagę pH skóry oraz przygotować ją do nałożenia kremu nawilżającego. Warto wybrać toniki bez alkoholu, które nie wysuszają skóry, a jednocześnie działają łagodząco i przeciwbakteryjnie. Przykładami takich toników są Pixi Glow Tonic, La Roche Posay Effaclar czy Ziaja Med Atopowe.

Peelingi i maseczki oczyszczające

Dwa razy w tygodniu warto zastosować peeling lub maseczkę oczyszczającą, aby jeszcze bardziej oczyścić skórę z martwego naskórka i zanieczyszczeń. Peelingi można podzielić na mechaniczne, które zawierają drobinki ścierające, oraz chemiczne, oparte na kwasach owocowych czy salicylowym. Przykładami polecanych peelingów są Bielenda Super Power Mezo Scrub czy Norel Dr Wilsz Mandelic Acid. Maseczki oczyszczające to z kolei produkty, które nakłada się na twarz na około 10 minut, a następnie spłukuje się wodą. Wśród nich warto wymienić L'Oreal Pure Clay Detox Mask czy Mokosh Raspberry & Blackcurrant Face Mask.

Pamiętajmy, że regularne oczyszczanie twarzy to podstawa zdrowej i pięknej cery. Warto zainwestować w dobrej jakości kosmetyki, które będą dostosowane do potrzeb naszej skóry.