Artykuł sponsorowany

Jakie tapety są trendy?

Jakie tapety są trendy?

Tapety są nieodłącznym elementem wystroju wnętrz, który pozwala na szybkie i efektowne odświeżenie przestrzeni. Dzięki różnorodności wzorów i kolorów każdy może znaleźć coś dla siebie. W ostatnich latach tapety przeżywają swoje drugie życie, a projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej oryginalnych i modnych wzorów.

Tapety geometryczne

Jednym z najbardziej popularnych trendów w ostatnim czasie są tapety geometryczne. Proste kształty, takie jak trójkąty, kwadraty czy okręgi, tworzą ciekawe kompozycje, które dodają wnętrzom nowoczesnego charakteru. Tapety te świetnie sprawdzają się zarówno w salonach, jak i sypialniach czy pokojach dziecięcych. Geometryczne wzory mogą być zarówno delikatne i subtelne, jak również wyraziste i mocno kontrastujące z tłem. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać tapetę, która będzie stanowić główny akcent we wnętrzu lub dopełnienie minimalistycznej aranżacji.

Tapety botaniczne

Kolejnym gorącym trendem są tapety botaniczne, które wprowadzają do wnętrza odrobinę natury. Wzory inspirowane roślinami, kwiatami czy liśćmi doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie chcemy stworzyć przytulną i relaksującą atmosferę. Tapety botaniczne są idealne do salonu, sypialni czy łazienki, a także do aranżacji kawiarni czy restauracji. Dostępne są zarówno w wersji z delikatnymi, pastelowymi barwami, jak i z żywymi, intensywnymi odcieniami. Warto również zwrócić uwagę na tapety z motywami egzotycznych roślin, które wprowadzą do wnętrza nieco egzotyki i oryginalności.

Tapety z motywami zwierzęcymi

Tapety z motywami zwierzęcymi to kolejny hit ostatnich sezonów. Wzory te cieszą się szczególną popularnością wśród osób, które chcą nadać swoim wnętrzom nieco oryginalności i charakteru. Zwierzęta mogą występować na tapetach w formie realistycznych ilustracji, abstrakcyjnych wzorów czy nawet jako elementy geometryczne. Tapety z motywami zwierzęcymi sprawdzą się przede wszystkim w pokojach dziecięcych, ale również w salonach czy sypialniach osób, które lubią eksperymentować z aranżacją wnętrz. Warto wybierać tapety o stonowanych kolorach i delikatnych wzorach, aby nie przytłoczyć wnętrza zbyt mocnym akcentem.

Jeśli chodzi o estetyczne tapety oraz fototapety, Łomża i okolice to rejon działania fachowców takich jak Miasto Tapet.