Artykuł sponsorowany

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to nieoceniona usługa dla kierowców, która może uratować sytuację w przypadku awarii samochodu, wypadku czy innych problemów na drodze. W Słubicach i okolicach działa wiele firm zajmujących się pomocą drogową, oferujących szeroką gamę usług. Warto zatem wiedzieć, jakie konkretnie usługi można otrzymać od pomocy drogowej i na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią firmę.

Holowanie pojazdów

Jedną z podstawowych usług świadczonych przez pomoc drogową w Słubicach jest holowanie pojazdów. W przypadku awarii, wypadku czy kolizji, gdy samochód nie jest zdolny do dalszej jazdy, holowanie pozwala na bezpieczne przetransportowanie go do warsztatu samochodowego lub innego wskazanego miejsca. Firmy oferujące usługi holowania dysponują specjalistycznym sprzętem oraz wykwalifikowanym personelem, który potrafi szybko i sprawnie zorganizować transport uszkodzonego pojazdu.

Naprawa na miejscu

Czasami awaria samochodu nie wymaga holowania, a jedynie drobnej naprawy na miejscu. Pomoc drogowa może wtedy przyjechać na miejsce zdarzenia i spróbować naprawić usterkę na miejscu, co pozwala kierowcy kontynuować jazdę bez konieczności korzystania z holowania. Usługi takie mogą obejmować wymianę koła, naprawę układu elektrycznego, uzupełnienie paliwa czy inne drobne czynności serwisowe. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze naprawa na miejscu jest możliwa – w przypadku poważniejszych awarii konieczne może być skorzystanie z holowania.

Dostępność 24/7 i dodatkowe usługi

Dobrze działająca pomoc drogowa powinna być dostępna dla klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Awaria samochodu czy wypadek może zdarzyć się bowiem o każdej porze dnia i nocy, a szybka reakcja pomocy drogowej może znacznie ograniczyć negatywne konsekwencje takiej sytuacji. Niektóre firmy oferują także dodatkowe usługi, takie jak transport motocykli, przewóz osób czy wsparcie w zakresie formalności związanych z ubezpieczeniem czy zgłoszeniem szkody. Wybierając pomoc drogową w Słubicach warto sprawdzić, jakie usługi oferuje dana firma oraz czy posiada ona odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Dobrze jest też mieć pod ręką numer telefonu do sprawdzonej pomocy drogowej, aby w razie potrzeby móc szybko skorzystać z jej usług.