Artykuł sponsorowany

Osocze bogatopłytkowe - na co wpływa?

Osocze bogatopłytkowe - na co wpływa?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to metoda regeneracji tkanek, która zdobywa coraz większą popularność w medycynie estetycznej, ortopedii, stomatologii i innych dziedzinach medycyny. Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego, można przyspieszyć proces gojenia się ran, regeneracji tkanek czy redukcji zmarszczek. W Polsce coraz więcej specjalistów korzysta z tego typu terapii, a pacjenci mogą cieszyć się z efektów tego innowacyjnego leczenia. 

Wpływ na medycynę estetyczną 

W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe stosowane jest przede wszystkim w celu poprawy wyglądu skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. PRP pobudza produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i nawilżona. Ponadto terapia PRP może pomóc w redukcji drobnych zmarszczek, blizn potrądzikowych czy przebarwień. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest nieinwazyjny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, co sprawia, że cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Jeśli chodzi o osocze bogatopłytkowe Białystok jest miastem, w którym skorzystać możemy z usług specjalistów takich jak np. Renew Clinic. 

Zastosowanie w ortopedii 

W ortopedii osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w leczeniu różnych schorzeń układu ruchu, takich jak stawy, ścięgna czy mięśnie. PRP przyspiesza proces gojenia się tkanek, redukuje ból oraz stany zapalne, a także może wspomóc regenerację chrząstki stawowej. Terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest szczególnie polecana dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie, które narażone są na częste urazy i przeciążenia. W Polsce coraz więcej ortopedów stosuje PRP w swojej praktyce, co świadczy o skuteczności tej metody

Korzyści w stomatologii 

Osocze bogatopłytkowe znalazło również zastosowanie w stomatologii, gdzie wykorzystywane jest do przyspieszenia gojenia się ran po ekstrakcji zębów, implantacji czy zabiegach chirurgicznych. PRP może również pomóc w leczeniu paradontozy, gdyż stymuluje regenerację tkanek przyzębia oraz kości. Ponadto terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego może zmniejszyć ryzyko powikłań pooperacyjnych, takich jak infekcje czy krwawienia. W Polsce stomatolodzy coraz częściej decydują się na stosowanie PRP, widząc korzyści płynące z tego rodzaju terapii dla swoich pacjentów.