Artykuł sponsorowany

W jaki sposób mocowane są implanty zębowe?

W jaki sposób mocowane są implanty zębowe?

Implanty zębowe to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na trwałe i estetyczne uzupełnienie braków w uzębieniu. Coraz więcej osób decyduje się na ten sposób leczenia, aby cieszyć się pięknym uśmiechem oraz komfortem jedzenia. W jaki sposób mocowane są implanty zębowe i jak przebiega cały proces ich zakładania?

Jak wygląda proces planowania implantacji zębowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu implantacji zęba, stomatolog przeprowadza szczegółową analizę stanu uzębienia pacjenta oraz jego oczekiwań. Na podstawie badania rentgenowskiego oraz tomografii komputerowej, lekarz ocenia ilość i jakość kości, w której ma być osadzony implant. Następnie dobierany jest odpowiedni rodzaj i rozmiar implantu, który będzie najbardziej optymalny dla danego przypadku. W niektórych sytuacjach konieczne może być również wykonanie dodatkowych zabiegów, takich jak regeneracja kości czy podniesienie zatoki szczękowej.

Etap chirurgiczny polega na wszczepieniu implantu w miejsce utraconego zęba. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest praktycznie bezbolesny dla pacjenta. Po nacięciu i odsłonięciu kości, stomatolog wykonuje precyzyjne otwory, w które wprowadza implanty. W przypadku implantów stomatologicznych w Poznaniu, stosowane są najnowsze technologie oraz materiały najwyższej jakości, co gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo leczenia. Po wszczepieniu implantu, miejsce zabiegu jest zaszywane i pozostawiane do zagojenia się.

Jak przebiega proces gojenia się i osteointegracji implantu?

Osteointegracja to kluczowy etap w procesie zakładania implantów zębowych, polegający na zrośnięciu się implantu z kością. Trwa ona od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz rodzaju zastosowanego implantu. W tym czasie pacjent musi przestrzegać zaleceń stomatologa dotyczących higieny jamy ustnej oraz unikać obciążania operowanego miejsca. Regularne kontrole pozwalają ocenić stopień osteointegracji oraz ewentualnie korygować sposób leczenia.