Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje przetrząsacz do siana?

Ile kosztuje przetrząsacz do siana?

Przetrząsacze do siana są niezbędnym narzędziem w każdym gospodarstwie rolnym, które zajmuje się produkcją pasz dla zwierząt. Ich głównym zadaniem jest przewracanie i rozściełanie pokosów, co przyspiesza proces schnięcia oraz ułatwia zbieranie siana. W związku z tym warto wiedzieć, ile kosztuje przetrząsacz do siana oraz na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

Rodzaje przetrząsaczy do siana

Na rynku dostępne są różne rodzaje przetrząsaczy do siana, które różnią się między sobą konstrukcją, szerokością roboczą oraz ceną. Do najpopularniejszych należą przetrząsacze karuzelowe, które charakteryzują się dużą wydajnością i są polecane dla większych gospodarstw. Przetrząsacze ramieniowe to kolejny rodzaj maszyn, które są prostsze w budowie i tańsze w zakupie, ale mają mniejszą wydajność. Ostatnim typem są przetrząsacze wirnikowe, które są idealne dla małych gospodarstw ze względu na ich kompaktową budowę i niższą cenę.

Ceny przetrząsaczy do siana

Ceny przetrząsaczy do siana zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj maszyny, szerokość robocza, producent oraz stan techniczny. Nowe przetrząsacze karuzelowe o szerokości roboczej 8 metrów kosztują średnio od 20 000 do 30 000 złotych. Przetrząsacze ramieniowe są tańsze i można je nabyć już za około 10 000 złotych. Natomiast przetrząsacze wirnikowe to najtańsza opcja, gdyż ich ceny zaczynają się już od 5000 złotych.

Używane przetrząsacze do siana

Bardzo często rolnicy decydują się na zakup używanych przetrząsaczy do siana, aby zaoszczędzić pieniądze. Warto jednak pamiętać, że taka maszyna może wymagać dodatkowych napraw lub konserwacji. Przed zakupem używanego przetrząsacza warto sprawdzić jego stan techniczny, a także zapytać o historię serwisowania i ewentualne naprawy. Ceny używanych maszyn są zwykle niższe o 30% - 50% w porównaniu z nowymi modelami.

Finansowanie zakupu przetrząsacza do siana

Jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością środków na zakup nowy przetrząsacz do siana, warto rozważyć możliwość skorzystania z finansowania. Na rynku dostępne są różne formy kredytów i leasingów, które pozwalają na rozłożenie kosztów zakupu na dogodne raty. Przed podjęciem decyzji o finansowaniu warto jednak porównać oferty różnych instytucji finansowych oraz dokładnie przeanalizować warunki umowy, aby uniknąć niekorzystnych rozwiązań.